Kurzus neve |
Dátum |
Státusz |
Jelentkezés |
---|---|---|---|
Desszert kurzus | 2023.11.21. - 2023.11.22. | Elérhető | Jelentkezés |
Új desszert kurzus!
Gácsi Zoltán, a Csokoládé Akadémia fiatal tehetsége a gyümölcsök köré építette a tanfolyam tematikáját. Az izgalmas ízkombinációjú, különleges formavilágú desszertek különböző bevonási technikákkal kerülnek elkészítésre, és termelésbe is könnyen beilleszthetők. Díszítésüknél ehető virágokat, illetve kézzel készített csokoládé dekorációkat használunk.
A képzés során Capfruit gyümölcspürékkel és Callebaut csokoládékkal ismerkedünk.
A tanfolyam előképzettséget igényel, annak összetett tematikája miatt.
Gácsi Zoltán, a Csokoládé Akadémia szakmai vezetőjének desszert tanfolyamán különböző formavilágú desszertek kerülnek bemutatásra. A képzés tematikája magában foglalja a felvertek, tartok, pate a choux, krémek (mousse, cremeaux, felvert ganache), zselék, bevonatok (glazing, csokoládé fújás és mártás) elkészítését.
Az individuális desszerteken túl termelésbe könnyen beilleszthető szeletes termékek is megjelennek különleges dekorálási lehetőségekkel. A francia alapra helyezett desszerteknél odafigyelünk és további inspirációt nyújtunk a különböző ízek és textúrák egyensúlyára. A két nap során különféle technikákkal készített csokoládé dekorációkat és díszítő elemeket mutatunk be.
A képzésen prémium csokoládékkal és gyümölcspürékkel dolgozunk.
A tanfolyam előképzettséget igényel, annak összetett tematikája miatt.